Dzień dobry, zastałem Jolkę?

Forum logo
ptako
Pułkownik

Dzień dobry, zastałem Jolkę?

Post by ptako » Mon Sep 15, 2014 1:45 pm

W tym wątku zapraszamy do ujawnienia się na forum i wykonania pierwszego kroku na drodze do stania się pilotem naszej eskadry. Poznajmy się!
signature image of 7392
"The three best things in life are a good landing, a good orgasm, and a good shit.
A night carrier landing is one of the few opportunities to experience all three at the same time."

Chaffee
Kanadydat na kadeta

Re: Dzień dobry, zastałem Jolkę?

Post by Chaffee » Wed Sep 17, 2014 2:44 pm

Witam, Chaffee czyli Darek. Lotnicze simy od ... 1997 roku, czasu troszkę przeszło. W A 10C siedzę od może dwóch tygodni. Trafiam w lotnisko, nawet wyląduję poprawnie, wreszcie potrafię dogadać się z tankerem. Pierwsze pełne tankowanie za mną. Teraz praktyka i praktyka. Jak pisałem dopiero od marca można liczyć na moje częste wizyty na lotnisku. Teraz pomalutku połykam poprzeczki drabiny nauki.

ptako
Pułkownik

Post by ptako » Wed Sep 17, 2014 4:53 pm

Czołem Chaffee!
Witamy oficjalnie:)
Walcz z nauką, a jakbys miał chwilowo dość, to zawsze znajdzie się dla Ciebie wolna maszyna ;)
signature image of 7392
"The three best things in life are a good landing, a good orgasm, and a good shit.
A night carrier landing is one of the few opportunities to experience all three at the same time."

Chaffee
Kanadydat na kadeta

Post by Chaffee » Wed Sep 17, 2014 5:24 pm

Nie no ja bez latania nie wytrzymam. Tak więc trzymam za słowo.

Rafał
Kanadydat na kadeta

Rekrutacja

Post by Rafał » Sat Sep 20, 2014 12:07 pm

Cześć :) Mam na imię Rafał i chciałbym do was dołączyć - jakkolwiek to brzmi. A-10C mam jakieś pół roku ale mój staż i wiedza nie są przesadnie duże. Komputer średnio pozwał mi na komfortową zabawę a ja miałem problemy z samotną nauką. Coś tam umiem i może pamiętam :lol: Kilka/kilkanaście lądowań zaliczyłem trochę postrzelałem ale moją największą bolączką było ogarnięcie uzbrojenia i prawidłowego przypisania przycisków na x52 (po prostu pojęcia nie mam co będzie a co nie będzie mi potrzebne). Oby tym razem było inaczej :)

ptako
Pułkownik

Re: Rekrutacja

Post by ptako » Sat Sep 20, 2014 1:30 pm

Czołem!

Zapraszamy na naszego teamspeaka. Zwykle przesiadujemy tam wieczorami, od ok 21:00 (hasło dostaniesz w prywatnej wiadomości). Z teamspeakiem możesz się połączyć tutaj

Co do konfiguracji X52 to na wsparcie możesz liczyć, bo ktoś z nas też go używa/uzywał, więc wiemy jak go okiełznać.

Do usłyszenia!
signature image of 7392

edd78
Podporucznik

Post by edd78 » Tue Oct 07, 2014 9:44 pm

Witam Wszystkich, Serią DSC World interesuje się od czasów LOMAC. Po drodze był jeszcze IL2 Sturmovik, FSX. A10C jest jednak pierwszym symulatorem tak zaawansowanym z jakim przyszło mi się mierzyć. Chętnie dołączę do Waszego zespołu. Widzę czytając Wasze posty pasję :) I to chyba nas łączy :) Co do moich umiejętności to potrafię całą procedurę startową wykonać , wystartować, lecieć przez waypointy, trzymać wysokość, wiem co to QFE ;), Potrafię ostrzelać z działa, niekierowanymi, bombami. Wylądować ( jak narazie w wariancie z widocznością, troche bawiłem się TACANEm, ILS'a nie zgłębiałem - znam zasady z FSX ). Mam nadzieję, że to na początek wystarczy :) Szczerze liczę na wspólne loty :) Niniejszym oficjalnie proszę o przyjęcie mojego wniosku rekrutacyjnego, za co z góry dziękuję. P.S. Wasze forum odnalazłem na podstawie postu Sotwinka na forum IL2 ( nie należałem do tego zespołu nigdy ).
P.S. 2 : Do Rafał : też mam X52, mam profil gotowy do A10C - wg mnie bardzo dobry ( oczywiście to kwestia gustu ). Jeśli chcesz to oczywiście podeślę.

ptako
Pułkownik

Post by ptako » Wed Oct 08, 2014 6:41 am

Czołem!
Co to dużo gadać - miło nam Cię powitać!
"Lotniczy" życiorys rzekłbym klasyczny. Każdy kiedyś kończy w BMS lub w DCS :twisted:
Jeżeli szukałeś u nas pasji to wydaje mi się, że dobrze trafiłeś. Zresztą będziesz miał wkrótce okazję, żeby to zweryfikować. Bez zbędnych ceregieli - zapraszam na naszego TS oraz na zapoznawczą sesję w symulatorze. Szczegóły otrzymasz w prywatnej wiadomości.
signature image of 7392

Rahonavis

Post by Rahonavis » Mon Oct 20, 2014 5:07 pm

Witam. Z tej strony Marcin, czyli Rahon z 105 WPŚB.
Ponieważ zbliża się Święto Niepodległości chodzi mi po głowie zorganizowanie takiego ogólnospołecznościowego eventu w formie defilady, w której udział mogliby wziąć członkowie wirtualnych eskadr, jak również osoby niezrzeszone w żadnym squadzie. Wstępnie zakładam, że na planeset składałyby się następujące śmigłowce: UH-1H (jako Mi-2/W-3), Mi-8MTW2, Mi-24W oraz samoloty: TF-51D/P-51D (jako P.Z.L. 130TC-II), Su-25T (jako I-22), MiG-19PM, MiG-21Bis, MiG-29 Izd. 9.12A, rzecz jasna znalazłoby się też parę A-10C w odpowiednim malowaniu dla Was.
Niestety w tym roku 11 listopada wypada jako ostatni dzień długiego weekendu, więc wiele osób może tego dnia chcieć się wcześniej położyć, aby nazajutrz zdążyć do szkoły/pracy. Dlatego też proponuję zorganizować event w któryś z wcześniejszych dni weekendu, np. w poniedziałek, 10 listopada wieczorem.
W związku z powyższym chciałem spytać, czy 73rd VS byłby zainteresowany partycypacją w czymś takim?
Image

S!
Image

ptako
Pułkownik

Post by ptako » Mon Oct 20, 2014 6:03 pm

Ciekawa propozycja.
Co prawda zazwyczaj nie latamy w defiladach, ale myślę, że bylibyśmy w stanie wystawić parę lub trójkę A-10C w malowaniu naszej eskadry, ew. z biało-czerwonymi smugaczami.
Treningi możemy wstępnie realizować osobno (w ramach grup wchodzących w skład defilady), trzeba jedynie zaplanować dokładne godziny startu i przelotu konkretnych grup nad obszarem pokazu. Potem pozostanie zebrać się i spróbować wykonać to samo, ale już na jednym serwerze. Powinno się udać.
Myślę,że separacja 1 min pomiędzy grupami powinna być w sam raz.
signature image of 7392

Post Reply