Kantyna

Forum logo
Facebook - WINGED HUSSARS

Aktualnie używamy/currently in use:
DCS 2.0 Open Alpha: 2.0.1.49921
DCS: 1.5.3.51218 <-- UPDATED 2016-03-16
Teamspeak: 3.0.18.2
UniversRadio: 0.0.2.3-FB beta

edd78
Podporucznik

Re: Kantyna

Post by edd78 » Mon May 04, 2015 12:09 pm

Co powiecie na prostą misję dla MiG'ów 21 : jeden punkt docelowy na którym pojawią się dwa cele powietrzne ( np również dwa MiGi 21 ) by poćwiczyć to do czego MiGi są stworzone : przechwytywania celów powietrznych. Na początek ustawić im skill na average ( mi się takich udaje z działka ściągać, na rakiety kierowane nie ma czasu jeśli Cię już zauważą ). Potem można im skill podnosić, jeśli nie bedzie problemów z przechwyceniem i zestrzeleniem. Można zrobić tak, by celów powietrznych było tyle ilu startujących ( by każdy miał się na kim skupić ). Ciekawy jestem jaki wpływ na walkę w bliskim kontakcie ma obecność skrzydłowego ( realnego ) i pozostałych sojuszniczych samolotów. Byłby ktoś chętny na coś takiego pomiędzy terminami lotów treningowych dla A10 ? Sugerowałbym włączenie punktowych etykiet w takiej misji by skompensować niedoskonałości DCS'a i ograniczenia samego monitora ( jednak człowiek ma dużo większy zasięg i kąt patrzenia niż to co mamy na monitorach ).

ptako
Pułkownik

Post by ptako » Mon May 04, 2015 1:35 pm

Mamy taki dział "Symulacje lotów bojowych".
Nie ma żadnego problemu, żebyś taki lot zaplanował, opisał, przygotował pod to misję itp. (tak jak robi to zwykle Gru)
Potem tworzysz post w sali odpraw, chętni się zapisują i jedziemy z koksem:)

Co do samego lotu - ja obecnie za cienki Bolek jestem na Migu, żeby się w takie coś bawić.
Ani nie umiem z tego strzelać, ani nie znam manewrów i taktyki stosowanej w A2A, ogólnie zbyt dużo "mocy obliczeniowej" muszę poświęcać na utrzymanie się w powietrzu, trzymanie parametrów lotu oraz ogólną orientację w sytuacji, żeby móc brać udział w takiej misji. A nie lubię latać "na pałę" :)
signature image of 7392
"The three best things in life are a good landing, a good orgasm, and a good shit.
A night carrier landing is one of the few opportunities to experience all three at the same time."

edd78
Podporucznik

Post by edd78 » Mon May 04, 2015 8:15 pm

Na ogon Gru nigdy nie wejdziesz ale nie musisz, wystarczy że "przeleci" Ci przed nosem. Ja MiG'a "zabiłem" dwoma ( dosłownie ) hitami z działka. Złapałem go jak nasze tory się skrzyżowały, tyle że on miał pecha przejść przede mną a nie na odwrót. Nie chcę udawać "asa przestworzy", miałem sporo szczęścia. Ale widać da się bez wchodzenia na 6 zestrzelić.

ptako
Pułkownik

Post by ptako » Thu May 07, 2015 9:43 am

Fajny film z A-10:

Zwróćcie uwagę na pewne szczegóły - pozycje i referencje przy starcie, w locie w formacji, na wykonywanie SEM , komunikację radiową itp.

Wygląda bardzo podobnie do tego co staramy się robić.
To chyba dobrze świadczy o tym co staramy się robić w naszym DCS-owym światku.

Możnaby zrobić fajną rzecz - wybrać kilka scen z tego filmu i nagrać ich odpowiedniki w naszym locie w DCS.
Potem fajnie to zmiksować i w końcu wyprodukować jakieś "promo" dla eskadry :roll:
signature image of 7392
"The three best things in life are a good landing, a good orgasm, and a good shit.
A night carrier landing is one of the few opportunities to experience all three at the same time."

edd78
Podporucznik

Post by edd78 » Fri May 08, 2015 7:41 pm

I tak bym widział DCS 2 :D

edd78
Podporucznik

Post by edd78 » Sun May 10, 2015 12:45 pm

Nawiązując do rozmowy z Gru na temat materiałów dotyczących zasad walki powietrznej podaję link wszystkim, myślę że dobre źródło wiedzy na ten temat :
http://www.imagery.vnfawing.com/PDF-Arc ... vering.pdf

ptako
Pułkownik

Post by ptako » Sun May 17, 2015 12:15 am

Ktoś już wpadł na ten sam pomysł co my i oto efekt
signature image of 7392

hades1970
Porucznik

Post by hades1970 » Sun May 17, 2015 11:03 am

ptako wrote:Ktoś już wpadł na ten sam pomysł co my i oto efekt

zajebiste :D
signature image of 7370

Sokół
Podporucznik

Post by Sokół » Sun May 17, 2015 4:09 pm

Dziś zainstalowałem to:

https://www.reddit.com/r/hoggit/comment ... pack_v101/

Jest to mod pozwalający latać całą masą samolotów w DCS:

B-1B Lancer - Air to Ground /w functioning swept wings
B-52H Stratofortress - Air to Ground
C-17A Globemaster III - Transport
C-130J Hercules - Transport
E-2D Hawkeye - AWACS /w functioning folding wings and tailhook
E-3A Sentry - AWACS
F-4E Phantom II - Simple Air to Air / Air to Ground
F-5E Tiger II - Air to Air / Simple Air to Ground
F-14A Tomcat - Air to Air /w functioning swept wings and tailhook
F-16A Fighting Falcon - Air to Air / Simple Air to Ground
F/A-18C Hornet - Air to Air / Simple Air to Ground /w functioning folding wings and tailhook
F-117A Nighthawk - Air to Ground
Mirage 2000-5 - Air to Air / Simple Air to Ground
S-3B Viking - Air to Ground /w functioning folding wings and tailhook
Tornado GR4 - Simple Air to Air / Air to Ground
Tornado IDS - Simple Air to Air / Air to Ground

Można pokusić się o sprawdzenie tego w multi, i stworzyć jakąś misję z wykorzystaniem np. wsparcia
ze strony F-16 albo Horneta. Sprawdziłem wszystko ładnie działa.
signature image of 7326

LeadGhosT
Kanadydat na kadeta

Post by LeadGhosT » Sun May 17, 2015 6:31 pm

Sokół a kokpity z pozostałych modułów DCS'a czy może są podstawowo odwzorowane ? Poza tym, jak ubłagam kumpla to może będziemy mieć pilota na Awacs'a, podkreślam MOŻE :D Aktualnie nie mogę sprawdzić, tak więc byłbym wdzięczny jakby ktoś odpisał :P

Post Reply